סינון אוויר

מאז שנת 2010, ישנה חובה על התקנת מערכות סינון אוויר במרחבים המוגנים והכוונה היא לממ"ד. ישנן מערכות לדירות ובתים שמגנות על 6 איש ויותר, בזמן התקפה כימית. מערכות אלה, מעוצבות ונראות ממש כמו מזגן עילי קטן. התקנה מעל חלון הממ"ד, תחסוך מקום שכן הממ"ד הינו חלל קטן, במיוחד כשמדובר על דירות או בתים פרטיים. יש לתת תשומת לב מיוחדת לכך שמסנן הפלדה במערכת זו, אינו מחלחל לחות ולכן אין צורך בתחזוקה, ישנה אפשרות לחיבור למצבר במידה ותתקיים הפסקת חשמל.

הערכה של סינון האוויר, יכולה להעניק זמן שהייה עד לשבועיים, לעומת מסיכות אב"כ שמעניקות שהייה של מספר שעות בלבד ואינן נוחות. יש לבחון את נושא העיצוב,, כך שמערכות אלה, תהיינה מעוצבות ולא תפגומנה במראה הממ"ד שבמשך כל הזמן, משמש כחדר נוסף בבית.

מערכת המתאימה להגנה במלחמה קונבנציונלית

פעולתה של מערכת הסינון, עבור ממ"ד בבתים פרטיים ודירות, עשויה לאפשר מצבים של אוורור וסינון. כאשר ישנו אוורור המערכת מסוגלת לגרום לאנשים הנמצאים בממ"ד לנשום ללא צורך בשימוש עם ערכות מגן, מה שיתאים יותר למקרים, בהם ישנה מלחמה קונבנציונלית, כאשר  מצב הסינון, יתאים יותר למלחמה שהיא אינה  קונבנציונלית. מצב זה, גורם לכך שמי שנמצא בממ"ד, ינשום אוויר צח לאורך זמן רב.

מערכת סינון AFU

מערכת AFU, הינה מערכת לטיהור אוויר מאבק וסינון חלקיקים. מתקן זה, מספק פתרון לבעיות של ניקוי וטיהור אוויר. התקן הסינון של מתקן המיועד לתעשייה . המסנן עצמו, עשוי מפלדה מגלוונת ומרותכת בריתוך מלא. חומרי הסינון הם מגוונים ויכולים להתאים לסוג המזהם ומשטר זרימה חכם שמאפשר בהחלפה של הפחם הפעיל. מדובר על מתקן, אשר הוא בעל יכולת סינון גבוהה ומספק עבודה רציפה, בטוחה ואמינה מאוד.

גם במשרדים, חדרי בקרה ואזורי עבודה ניתן למצוא מסנני אוויר כמו מערכת סינון מסוג AFU, אשר יונקת את האוויר מאזור ההיווצרות של המזהמים ופליטתו לאזור לאחר הסינון ניתן באמצעות מערכת זו, ניתן יהיה לבצע טיהור וסחרור האוויר באזורים שהם ממוזגים שיש בהם פליטת מזהמים, כך שיש צורך לשמור על מיזוג אוויר כמו יניקה ממנדפים ועמדות העבודה. לסיכום, כל אחד מהמסננים הללו, מותאם למערכת אחרת, כך שהדרך הנכונה לרכוש מערכת סינון עבור מפעל או עסק, הינה בהכרת ההבדלים, כך שיש לערוך בצורה מסודרת את רשימת הדרישות שלכם ממערכת הסינון עם מהנדסי מיזוג האוויר.