חוקר פרטי – דע על מי לסמוך

כאשר לקוח מסוים, פונה לחוקר פרטי, עליו להשקיע מאמצים לא בבחירת חוקר פרטי בלבד, כי אם לדעת את החוקים ולקחת אחריות על תפקידו בחקירות השונות. ישנם לקוחות, אשר מתנערים מהאחריות שלהם בחקירה ומצפים, כי החוקר ששגרו לחקירות מסוימות, יישא באחריות כולה, מה שעשוי לשבש את החקירה ואף את תוצאותיה. יש לדעת, כי החקירות נעשות בחדרי חדרים, החוקרים בודקים ושואלים, נכנסים לנבכי ליבם של הלקוחות, ע"י שאלות שונות ,שחלקן נוקבות בכדי לדעת כל פרט. ישנן חקירות, שהנחקר אפילו אינו מודע כי הוא נמצא תחת חקירה. דוגמא, בעל חברה, אשר חושד כי אחד העובדים גנב כספים או מוכר מידע רגיש לחברה מתחרה, הוא לא יפנה לעובד ויגיד לו:" אתה גנבת או מסרת מידע חסוי של החברה למתחרה", כי אם ישכור חוקר פרטי, אשר יבצע את החקירה היסודית עבורו.

לחוקרים פרטיים מיומנים, יש שיטות שונות, למשל הם עשויים לעקוב אחר אדם מסוים ולהציג עצמם כמישהו אחר, לפתח עמו שיחה על מנת לשאוב את המידע הרצוי להם, מבלי שהאדם שעוקבים אחריו, יידע או ירגיש בכלל כי הוא נידב מידע בהיסח דעת.

דיסקרטיות – לשמור את הקלפים חסויים

אחד האספקטים החשובים ביותר בבחירת חוקר פרטי, הינו דיסקרטיות.. מי שיפנה אל משרד חקירות פרטי, חייב להיות בטוח, כי פרטים מהחקירה לא יודלפו חלילה החוצה, ללא רצונו. יש לשמור על הקלפים חסויים. על מנת שחקירה תתבצע בהצלחה, חשוב מאוד להיות דיסקרטיים, הן מצד החוקר עצמו והן מצד הלקוח. החוקרים במשרדי חקירות פרטיות, עבדו שנים עם אנשים ומכירים היטב את הפסיכולוגיה של כל לקוח, הם מסוגלים להבין את החשש וחוסר הביטחון של לקוח אשר מגלה את רחשי ליבו הסודיים ביותר, בכדי לבצע חקירה שהיא חשובה, אם בדבר בגידה של בן\בת זוג, אם חקירה ששייכת למקצוע או לעסק של הלקוח ועוד.

בכימיה הראשונית, בין הלקוח לחוקר הפרטי, היא חשובה שכן, אם לקוח ירגיש בטוח במחיצתו לש החוקר , כבר בפגישה הראשונה ובכל פגישה הוא ירגיש כי יש על מי לסמוך, החקירה תתנהל טוב יותר, במיוחד אם יישמע להוראות החוקר, כמו, כיצד להתנהג ליד החשודים, מה לומר ומה לא וכדומה.

חוקר פרטי – חייב לכבד את מצבו הרגשי של הלקוח

הבחירה של משרדי חקירות וכן, חוקרים פרטיים, תלויה גם בהמלצות, שכן מדובר על נושא רגיש במיוחד ולכן, כדאי לבחור חוקר, אשר יודע להעניק שירות טוב, אמין ואדיב, שמכבד את מצבו הרגשי של הלקוח ויידע להכין אותו רגשית, לתרחישים השונים שעשויים לצוץ במהלך החקירה. חוקר מקצועי, יידע להתנהג ברגישות המבוקשת, בכדי לפרוש בפני הלקוחות את האפשרויות השונות בחקירה.