החלפת גיר אוטומטי ברכב

מערכת גיר אוטומטית, חייבת בטיפול ותחזוקה ושיפוץ כללי של הגיר, לאחר מספר שנים. הטיפול והתחזוקה, יכלול החלפת שמו גיר, החלפת פילטר ובדיקה כללית. אם הרכב, נוסע נסיעות ארוכות, יש לבצע החלפת שמן גיר בתכיפות גבוהה יותר. שימוש נכון ותחזוקה נאותה, ימנעו תקלות מורכבות שבמקרה הגרוע, יהיה צורך לבצע החלפת גיר. רוב המכונאים, ימליצו להימנע מהחלפת גיר אוטומטי ויעדיפו לבצע בגיר שיפוץ, בכדי שבעל הרכב, יחסוך בעלויות הגבוהות של גיר אוטומטי חדש. ישנם מקרים, אשר לא ניתן לשפץ את תיבת ההילוכים הישנה ויש לבצע רכישה של מערכת תיבת הילוכים חדשה שתוזמן מהחברה שהיא יצרנית אותו הרכב.

בכל החלפה של גיר, יש לדרוש תעודת אחריות מבעל המקצוע, מה שיהיה יעיל, במקרים של תקלות שונות בהפעלה של הגיר החדש. יש לפנות למוסכים מורשים, המתמחים בגירים אוטומטיים ומעניקים ללקוחותיהם, אחריות על עבודה ותיקון, שירות אדיב, ייעוץ ובדיקה מקדימים ומחיר הוגן.

החלפת גיר אוטומטי ברכב- פעולה מורכבת

הגיר האוטומטי ברכב שלנו, הינו חלק חשוב מאוד במבנה של הרכב. הגיר, שולט על הנסיעה והוא מאפשר לנו להתרכז בה, כאשר אין צורך להתרכז גם בהחלפת ההילוכים בזמן הנסיעה. בדרך זו, הריכוז בנהיגה הינו גבוה יותר. יש לציין, כי החלפה של גיר אוטומטי לרכב, הינה פעולה מורכבת ויש לבצע אותה במקצועיות רבה, היות והחלפה לא מקצועית של גיר אוטומטי ברכב עשויה לגרום לכמה נזקים ואלה הם:

  • נסיעה מסוכנת ולא חלקה על הכביש כמו החלפה לא סדירה של ההילוכים, נסיעה לא מתאימה למהירות הרצויה ואפילו לסכנת חיים.
  • גיר שלא הורכב כהלכה ברכב, עשוי לגרום לפגיעה במערכות הנוספות ברכב בגלל שחיקה ושימוש לא נכון.

מחיר החלפת גיר אוטומטי ברכב, עשויה לעבור את ה-5000 ₪ , אך יש למצוא כמה שיותר ידע, לגבי העלויות באתרים להשוואת מחירים או בפורומים השונים לרכב, על פי יצרן הרכב והשנתון.

מרגישים כי הרכב אינו נוסע כשורה?- הגיעו למוסך גירים

אם התעורר אצלכם חשד כי הגיר האוטומטי שלכם אינו תקין  ואתם מחשים כי הוא מתחלף לא נכון או שנתקע בהילוך מסוים, אל תתמהמהו הרבה, הגיעו מיד למוסך המורשה שמתמחה בגירים אוטומטיים ובקשו בדיקה. יש לבצע את ההחלפה של הגיר, במידה וזה מה שיחליט בעל המוסך, כך שלא ייגרם בלאי לרכב ולא תהיינה  תקלות נוספות. גיר אוטומטי, הינו מנגנון מסובך ודורש לעיתים שיפוץ, תיקון או החלפה.