משטחי עץ

כבר שנים רבות, עושים שימוש עם משטחי עץ, לשינוע של בחורות שונות. מדובר על מתקן שינוע שטוח, אשר עליו ניתן להעמיס בקלות, כך שקל יהיה למלגזה להרים את הסחורה ולשנע אותה במהירות ויעילות. ניתן למצוא בכל מקום משטחים אלה שעשויים לרוב מעץ, למרות שישנם כאלה העשויים מפלסטיק. בכל הנמלים בארץ ובעולם, משטחים אלה בולטים במיוחד כאשר מעבירים כל מיני סוגים של סחורות לחו"ל. מדובר על משטחים, הבנויים לתעשייה הקלה. הדגמים הנפוצים הם דגמי CP, השוני בין משטחי פלסטיק לבין משטחי עץ, שאת משטחי העץ ממחזרים שוב ונעשה בהם שימוש חוזר, מה שתורם לאיכות הסביבה.

משטחי העץ הטובים ביותר, הם משטחי היורו, שמיועדים לתעשייה כבדה יותר, העץ שממנו משטחים אלה עשויים, הינו חזק ואיכותי יותר. כשהמלגזה חדרה לשוק, שימוש עם משטחי העץ, הפך לנפוץ יותר, השינוע הפך להיות קל יותר ולכן, שימוש עם משטחים אלה הפך ליעיל ומבוקש יותר.

סוגי משטחי העץ על פי איכות חומר הגלם

משטחים העשויים מץ, מתחלקים בטיב העץ וכן, בעמידותו בתנאי מזג האוויר. איכות חומר הגלם חשובה מאוד במשטחים אלה, שכן הם נושאים סחורה שיש לה ערך רב. ככל שמשטח העץ, יהיה צפוף יותר מבחינת העץ, כך הוא יהיה עמיד ויעיל יותר להעמסה ושינוע של הסחורה. משטחים אלה, חייבים לעבור טיפול ועישון נגד חרקים ופולשים שונים, אשר עשויים לגרום נזק לסחורה ולכן, משטחים אילו, חייבים בתו תקן. באירופה חלה החמרה בדבר משטחי העץ, היות ומחודש ינואר של שנת 2009, באירופה לא מאפשרים יבוא של משטחי העץ, אלא רק אלה שיוצרו ביבשת אירופה.

רוב מטחי העץ, עשויים מעץ אורן שהוא זול, אך יש לתחזק את המשטחים הללו, כך שיהיה בהם שימוש חוזר. בעלי מקצוע בתחום משטחי העץ, יכולים לסייע לאלה המעוניינים לשנע סחורות, לבחור במשטח האידיאלי ביותר, על פי סוג הסחורה והמשקל.

תכנון העמסת הסחורה הופך להיות קל יותר

העמסת הסחורות השונות, הפך להיות לדבר אפקטיבי יותר, עם כניסתם של משטחי העץ לשוק. כיום, מייצרים כחצי מיליארד משטחים מסוג זה בשנה והם מספקים פתרונות למגוון רב של ענפים בתעשייה. גם תכנון של העמסה על משאיות ואניות, הופך היות קל בהרבה יותר, בזכות משטחים יעילים אלה. מי שתחומו הינו תעשייה, כדאי כי יעשה מאמצים וירכוש משטחים העשויים עץ, כאלה שיהיו איכותיים ותקניים, כך שיוכלו לקדם את העסק, כאשר הם מעבירים סחורה בקלות, ממקום למקום. הוצאה זו מצדיקה ומוכיחה את עצמה כיעילה ומשתלמת.